Шляхи покращення екологічності автобусів в умовах їх експлуатації на пасажирських маршрутах міст
DOI:
https://doi.org/10.26642/tn-2017-1(79)-145-152Ключові слова:
екологічно-експлуатаційні параметри, екологічна безпека, оцінка екологічності, інтенсивність транспортних потоків, пасажиропотоки, екологічна ситуація, експлуатація, вибір автобуса, зупинкаАнотація
Система екологічної безпеки та безпеки дорожнього руху в середніх містах України вимагає суттєвих змін в зв’язку з невідповідністю кількості автобусних транспортних засобів та їх експлуатаційних параметрів величинам пасажиропотоків, та умовам експлуатації, що сформувалась в даний час.
Наведено результати досліджень проблеми вибору експлуатаційно-екологічних параметрів автобусів, що використовуються на автобусних маршрутах міст до 500 тис. мешканців. Було використано статистичні методи визначення інтенсивності транспортних потоків, пасажиропотоків та екології в перевезеннях. Для оцінки екологічності обрано зупинки та перешкоди руху з найбільшою інтенсивністю транспортних потоків, на яких була ймовірність накопичення забруднень викидами транспорту, що перевищують допустимі норми.
Аналіз забрудненості навколишнього середовища викидами маршрутних транспортних засобів виконаний для маршрутної мережі міста Житомир.
Результати екологічності отримані натурним експериментом порівняно з даними визначеними розрахунковими методами. Зроблено висновки, що вказують на серйозність проблеми та шляхи її вирішення.
Посилання
Bilichenko, V.V. Metodyka vyznachennja bazovyh parametriv avtobusnyh marshrutiv zagal'nogo korystuvannja, Visnyk SevNTU Sevastopol', 2012. pp. 230–233.
Bilichenko, V.V. Udoskonalennja roboty mis'kyh marshrutiv shljahom vyboru racional'noi' kil'kosti ta pasazhyromistkosti avtobusiv, Visnyk ZhDTU, Zhytomyr, 2012.
Bregida, F.M. Polipshennja ekspluatacijnoi' efektyvnosti kolisnyh transportnyh zasobiv kategorii' M2.
Rudzins'kyj, V.V. Do pobudovy modeli ekspluatacijnoi' efektyvnosti dorozhn'ogo transportnogo zasobu Avtoshljahovyk Ukrai'ny, 2005, pp.77–79.
Lukanin, V.N. and Trofymenko, Ju.V. Promyslovo transportna ekologija, pidruch. dlja vuziv, Moskov, 2003, pp. 273.
Gutarevych, D.V. Ekologija ta avtomobil'nyj transport, Aristej, 2008, pp. 296.
Zubachyk, R.M. Vdoskonalennja metodiv zabezpechennja pryoritetnogo ruhu dlja marshrutnyhavtobusiv na vulychno dorozhnij merezhi mista, dys kand. tehn. nauk, L'viv, 2015, pp.187.
Majak, M.M. Mel'nychuk, S.V. and Rafal's'kyj, O.I. Stan pasazhyroperevezen' u m. Zhytomyri, Tezy mizhvuzivs'koi' naukovo-praktychnoi' konferencii', prysvjachenoi' Dnju nauky, ZhDTU, pp. 19–20.
Majak, M.M., Mel'nychuk, S.V., Kravchenko, O.M. and Rafal's'kyj, O.I. Optymizacija vyboru ruhomogo skladu dlja pasazhyrs'kyh avtomobil'nyh perevezen', Visnyk SevNTU, 2013.
Rudzyns'kyj, V.V., Il'chenko, A.V., Mel'nychuk, S.V., Tytarenko, V.Je. and Shumljakivs'kyj, V.P. Ekologichni osnovy intelektual'nyh transportnyh system, navch. posibnyk, Zhytomyr, ZhDTU, 2014 pp. 176.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Сергій Володимирович Мельничук, Олексій Ігорович Рафальський, Сергій Петрович Чуйко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автор, який подає матеріали до друку, зберігає за собою всі авторські права та надає відповідному виданню право першої публікації, дозволяючи розповсюджувати даний матеріал із зазначенням авторства та джерела первинної публікації, а також погоджується на розміщення її електронної версії на сайті Національної бібліотеки ім. В.І. Вернадського та у відкритому доступі в електронному архіві університету та на сайті журналу.