Техніко-економічне обґрунтування комп’ютерно-імітаційної моделі програмного продукту С++
DOI:
https://doi.org/10.26642/tn-2018-1(81)-43-47Ключові слова:
фізико-механічні властивості, структурно-неоднорідні матеріали, комп’ютерно-імітаційна модель, техніко-економічне обґрунтування, програмний продукт САнотація
Описано методику техніко-економічного обґрунтування комп’ютерно-імітаційної моделі програмного продукту С++. Представлено інтерфейс розробленої комп’ютерної програми для моделювання процесу випадкового пакування різних часточок шихти у прямокутному контейнері. Обґрунтовано прогнозування закономірностей формування структури матеріалів, з урахуванням розмірів та форми (сферична, еліпсоподібна, неізометрична) структурних елементів шихти структурно-неоднорідних матеріалів, та встановлено кореляційні зв’язки між складовими, будовою та властивостями структурно-неоднорідних матеріалів. Здійснено аналіз фізико-механічних властивостей структурно-неоднорідних матеріалів, а також представлено послідовність операцій технологічного процесу. Визначено основні властивості та параметри матеріалів (щільність прес-форми, якість контактів, розміри зерен, вміст компонентів), які доцільно контролювати в процесі їх виготовлення. Доведено, що розроблена комп’ютерно-імітаційна модель дає можливість скоротити витрати оперативної пам’яті комп’ютерно-інформаційних систем, а також проводити основний об’єм досліджень без постановки дорогих і трудомістких натурних експериментів, що дозволяє ввести практично безвідходне (з відходів) виробництво виробів широкого цільового призначення, зберігати енергію та матеріали, скорочувати трудові затрати за рахунок зменшення кількості технологічних операцій та автоматизації процесів.
Посилання
Guljaev, K.V. (2004), Matematycheskye modely y modelyrovanye, Moskva, 140 p.
Kriuchkov, Yu.N. (1996), Otsenka strukturnoho sovershenstva poristyh meterialov, Nauka, Moskva, 220 p.
Kriuchkov, Yu.N. (1996), Struktura poristzh materialov, Nauka, Moskva, 84 p.
Lebedev, А.А. (1969), Kriterii prochnosti strukturno-neodnorodnych materialov, Nauka, Moskva, 57 p.
Lobur, М.V. (1983), Optimizatsiia marematicheskich system, Matallurgiia, Moskva, 400 p.
Myshkis, А.D. (2007), Elementy teorii matematicheskich modelei, Modelirovaniie, Moskva, 192 p.
Pasternak, V.V. (2016), Analitychna aproksymatsiia danyh kompiuterno-imitatsiinoho modeliuvannia zapovnennia press-form chastkamy riznoii formy, LNTU, L., pp. 230–235.
Samarskii, А.А. (2005), Matematicheskoie modelirovaniie. Metody. Primery, Modeliuvannia, Moskva, 320 p.
Sihalov, А.V. (2008), Matematychne ta kompiuterne modeliuvannia protsesiv v kompozytnyh seredovyshchach, Мodeliuvannia, Moskva, 190 p.
Sovetov, B.Ya. (2001), Modelirovaniie system, Vysshaia shkola, Moskva, 343 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Viktoriia Valentynivna Pasternak
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автор, який подає матеріали до друку, зберігає за собою всі авторські права та надає відповідному виданню право першої публікації, дозволяючи розповсюджувати даний матеріал із зазначенням авторства та джерела первинної публікації, а також погоджується на розміщення її електронної версії на сайті Національної бібліотеки ім. В.І. Вернадського та у відкритому доступі в електронному архіві університету та на сайті журналу.