РОЗРОБКА МАТЕМАТИЧНОЇ МОДЕЛІ РУХУ ПОТОКУ В КЛАСИФІКАТОРІ ГІДРАВЛІЧНОМУ ГОРИЗОНТАЛЬНОМУ
DOI:
https://doi.org/10.26642/tn-2013-3(66)-140-148Ключові слова:
гравітаційне розділення, класифікатор горизонтальний, математичне моделювання, потік рідиниАнотація
Якість природних нерудних пісків за фізико-механічними властивостями рідко відповідає діючим нормам. Тому необхідна переробка гірничої маси. Одним з найбільш трудомістких процесів переробки, який потребує більш ретельного вивчення, є процес відділення пісків від дрібнодисперсних домішок. Виділення з вихідної маси глинистих або мулистих частинок традиційно виконується в гравітаційних апаратах з горизонтальним рухом несучого потоку.
Процес гравітаційної переробки зернистих матеріалів у горизонтальному потоці пульпи супроводжується рухом несучого потоку в межах різнопохилих поверхонь, а також відтоком донизу згущеної пульпи. Коректний опис процесу виконаний шляхом розробки математичної моделі руху потоку в проточній частині класифікатору з використанням рівняння Ейлера для ідеальної (нев’язкої) рідини. У результаті математичного моделювання отримані теоретичні залежності для швидкості і прискорення потоку, з урахуванням кривизни перерізів, розділеного на характерні ділянки: розділення, осадження, витікання.
Мета роботи – розробка математичної моделі руху горизонтального потоку на ділянках розділення, осадження і витікання проточної частини класифікатору гідравлічного горизонтального з урахуванням розподілення потоку за глибиною.
Розроблена математична модель дозволяє отримати значення швидкостей і прискорень потоку в характерних ділянках процесу, що дозволить обґрунтувати раціональні параметри пристрою, який застосовується для гравітаційної переробки зернистих матеріалів.Посилання
Франчук В.П. Теоретические основы процесса движения жидкости в классификаторе гидравлическом горизонтальном / В.П. Франчук, А.А. Бондаренко // Геотехническая механика : межвед. сб. науч. тр. / ИГТМ НАН Украины. – Днепропетровск, 2014. – Вып. 114. – С. 185–191.
Богомолов А.И. Гидравлика : учебник / А.И. Богомолов, К.А. Михайлов. – 2-е изд., перераб. и доп. – М. : Стройиздат, 1972. – 648 с.
Кизевальтер Б.В. Теоретические основы гравитационных методов обогащения / Б.В. Кизевальтер. – М. : Недра, 1979. – 295 с.
Шкундин Б.М. Гидромеханизация в энергетическом строительстве / Б.М. Шкун¬дин. – М. : Энергоатомиздат, 1986. – 224 с.
Ялтанец И.М. Гидромеханизация / И.М. Ялтанец, В.К. Егоров. – М. : Изд-во МГГУ, 1999.
Ландау Л.Д. Механика сплошных сред / Л.Д. Ландау, Е.М. Лившиц. – 2-е изд., перераб. и доп. – М. : Гос. изд. технико-теоретической лит, 1954. – 795 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Всеволод Петрович Франчук, Андрій Олексійович Бондаренко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автор, який подає матеріали до друку, зберігає за собою всі авторські права та надає відповідному виданню право першої публікації, дозволяючи розповсюджувати даний матеріал із зазначенням авторства та джерела первинної публікації, а також погоджується на розміщення її електронної версії на сайті Національної бібліотеки ім. В.І. Вернадського та у відкритому доступі в електронному архіві університету та на сайті журналу.