ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ НАРІЗАННЯ РІЗІ РЕВЕРСИВНИМ ПРИСТРОЄМ

Богдан Матвійович Гевко, Назар Миколайович Марчук

Анотація


Інтенсивний розвиток машинобудування тісно пов'язаний з розробленням прогресивних конструкцій технологічного оснащення. Відомо, що понад 60 % деталей більшості сучасних машин і механізмів мають різьбові отвори, обробка яких різальними інструментами в деталях з кольорових металів, сплавів, а також з високопластичних сталей являє собою досить складне технологічне завдання. Це має особливо серйозне значення при виготовленні точних різьбових отворів.

Створення нових конструкцій деталей машин з різьбовими отворами інструментальних матеріалів, удосконалення конструкції мітчиків і оптимізація геометрії різальної частини, поліпшення якості робочих поверхонь, застосування оптимальних налагоджень і нових видів охолодження не вирішують повністю питання високопродуктивного та якісного виготовлення внутрішніх різьблень у високопластичних матеріалах.

Широке використання різьбових з’єднань у машинобудуванні обумовлено їхньою простотою, високою несучою здатністю та роз’єднанням деталей, застосуванню різноманітних різьбових з’єднань сприяє також наявність значної номенклатури спеціальних різьбових деталей, пристосування до різних варіантів з’єднань, їхня широка стандартизація та мала вартість в умовах масового виготовлення.


Ключові слова


нарізання різі; мітчик; реверсний пристрій; технологічні параметри.

Повний текст:

PDF

Посилання


Ряховский О.А. Справочник по муфтам / О.С. Ряховский С.С. Иванов. – Л. : Политехника, 1991. – 384 с.

Грановський Г.И. Резание металлов / Г.И. Грановський, В.Г. Грановський. – М. : Висшая школа, 1985. – 302 с.

Малащенко В.О. Муфти приводів. Конструкції та приклади розрахунку : навч. посібник / В.О. Малащенко. – Львів : Вид-во Нац. ун-ту «Львівська політехніка», 2006. – 196 с.

Анурьев В.И. Справочник конструктора-машиностроителя : в 3 т. / В.И. Анурьев. –М. : Машиностроение, 1982. – Т. 1, С. 728. – Т. 2, С. 559. – Т. 3, С. 557.

Решетов Д.Н. Детали машин / Д.Н. Решетов. – М. : Машиностроение,1989. – 496 с.

Павлище В.Т. Основи конструювання та розрахунок деталей машин / В.Т. Павлище. – К. : Вища школа, 1993. – 555 с.


Пристатейна бібліографія ГОСТ


DOI: https://doi.org/10.26642/tn-2015-2(73)-33-38

Copyright (c) 2016 Богдан Матвійович Гевко, Назар Миколайович Марчук

Ліцензія Creative Commons
Це видання ліцензовано за ліцензією Creative Commons Із Зазначенням Авторства - Некомерційна 4.0 Міжнародна.