ДОСЛІДЖЕННЯ ТОПОГРАФІЇ КОНТАКТНИХ ПОВЕРХОНЬ ІНСТРУМЕНТІВ ІЗ ПНТМ НА ОСНОВІ КНБ
DOI:
https://doi.org/10.26642/tn-2015-2(73)-51-58Ключові слова:
топографія, контактна поверхня, мікронерівність, механохімічні процеси.Анотація
На прикладі інструменту з полікристалічного надтвердого матеріалу наведено результати досліджень топографії контактних ділянок на передній поверхні залежно від швидкості різання при точінні загартованої сталі. Головним чинником зміни ансамблю мікронерівностей на контактних ділянках інструменту є: в діапазоні швидкостей різання 0,5–1,5 м/с – вплив абразивних частинок в оброблюваному матеріалі; в діапазоні швидкостей 2,0–3,0 м/с – підвищення температури та інтенсивне протікання механохімічних процесів на передній поверхні інструменту.
Посилання
Инструменты из сверхтвердых материалов / под ред. Н.В. Новикова и С.А. Клименко. – М. : Машиностроение, 2014. – 608 с.
Електронний ресурс. – Режим доступу : www.ntmdt.ru/spm-basics/view/lateral-forces.
Сверхтвердые материалы. Получение и применение : в 6 т. / под общ. ред. Н.В. Новикова. – Т. 5 : Обработка материалов лезвийным инструментом / под ред. С.А. Клименко. – К. : ИСМ им. В.Н. Бакуля НАНУ, 2006. – 316 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Сергій Анатолійович Клименко, Сергій Анатолійович Клименко, Максим Олексійович Бондаренко, Віктор Степанович Антонюк
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автор, який подає матеріали до друку, зберігає за собою всі авторські права та надає відповідному виданню право першої публікації, дозволяючи розповсюджувати даний матеріал із зазначенням авторства та джерела первинної публікації, а також погоджується на розміщення її електронної версії на сайті Національної бібліотеки ім. В.І. Вернадського та у відкритому доступі в електронному архіві університету та на сайті журналу.