ВИЗНАЧЕННЯ ОПТИМАЛЬНИХ НАВАНТАЖЕНЬ НА ВУЗЛИ МЕХАНІЗМІВ ЗА ДОПОМОГОЮ ТЕХНОЛОГІЙ ЦИФРОВОГО ПРОТОТИПУ
DOI:
https://doi.org/10.26642/tn-2016-1(76)-9-15Ключові слова:
крутний момент, параметрична модель, мотор-редуктор, метод кінцевих елементів, вектор переміщенняАнотація
Розглядається застосування технологій цифрового прототипу для вирішення завдань, що пов’язані з випробуваннями вузлів мотор-редуктора. Праця з цифровим прототипом дозволяє віртуально дослідити поведінку виробу під навантаженнями, оцінити остаточні деформації та оптимізувати конструкцію виробу та перевірити проекти, доки вони не допущені у масове виробництво. Використання параметричної моделі надає можливість впроваджувати більше інновацій за рахунок можливості імітувати реальну поведінку виробу. Комплексні засоби моделювання кінцевих елементів допомагають детальніше аналізувати виріб під час випробувань перед серійним випуском у виробництво. З метою оптимізації та поліпшення методики випробувань для мотор-редуктора було здійснено комп’ютерне моделювання виробу. Розроблена програма випробувань мотор-редукторів, а саме обертаючого моменту в CAE системі. За допомогою використання пакета комп’ютерних програм, що імітують процес функціонування мотор-редуктора визначено оптимальні обертальні моменти на валах. Завдяки цифровому моделюванню встановлено, що для ефективного використання планетарного мотор-редуктора крутний момент на вхідний вал повинен бути 60 Нм, а крутний момент на вихідний вал повинен дорівнювати 1500 Нм.
Посилання
Alieva, N.P. and Zhurbenko, P.A. (2011), Postroenie modeley i sozdanie chertezhey detaley v sisteme Autodesk Inventor, DMK Press,Moscow, 112 p.
Anfimov, M.I. (1993), Reduktory. Konstruktsii i raschet, Mashinostroenie,Moscow, 463 p.
Bol'shakov, V.V. (2015), Tverdotel'noe modelirovanie v CAD-sistemakh, Piter,St. Petersburg, 480 p.
Іvanovskiy, O.A. (2015), Reduktory i motor.Rreduktory planetarnye obshchemashinostroitel'nogo primeneniya. Programma i metodika ispytaniy, Kyiv, 33 p.
Nepomnyashchiy, L.L. and Semichev, L.E. (1963), Reduktory, GOSINTI,Moscow, 259 p.
Puzanov, A.V. (2013), Inzhenernyy analiz v Autodesk Multiphysics, DMK Press,Moscow, 912 p.
Trembli, T. (2013), Inventor 2013 i Inventor LT 2013: Ofitsial'nyy uchebnyy kurs, DMK Press,Moscow, 240 p.
Sham, T. (2014), Autodesk Simulation Mechanical 2015 for Designers, CADCIM Technologies, 670 p.
Waguespack, C. (2014), Mastering Autodesk Inventor 2014 and Autodesk Inventor LT 2014, Autodesk Official Press, Sybex, 1100 p.
Wasim, Y. (2010), Autodesk Inventor Simulation 2010, Autodesk Press, Sybex, 956 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Олексій Анатолійович Івановський
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автор, який подає матеріали до друку, зберігає за собою всі авторські права та надає відповідному виданню право першої публікації, дозволяючи розповсюджувати даний матеріал із зазначенням авторства та джерела первинної публікації, а також погоджується на розміщення її електронної версії на сайті Національної бібліотеки ім. В.І. Вернадського та у відкритому доступі в електронному архіві університету та на сайті журналу.