Прецизійний контактний вимірювач переміщення
DOI:
https://doi.org/10.26642/tn-2019-1(83)-176-180Ключові слова:
датчик, феритовий магнітопровід, різниця фаз, формувач короткого імпульсуАнотація
Сучасне машинобудування, приладобудування, робототехніка, оптичне виробництво, авіабудування та інші галузі промисловості, де виробляються та застосовуються механічні прилади, тісно пов’язані з необхідністю точного вимірювання переміщення об’єктів і вимірюванням їхніх лінійних розмірів. Різноманіття областей використання приладів для вимірювання лінійних переміщень і відстаней, постійне зростання вимог до точності датчиків, діапазону вимірюваних величин, а також спрямованість на вирішення конкретних практичних завдань дозволяють говорити про те, що розробка і дослідження нових вимірювачів лінійних переміщень і вимірювачів відстаней, а також удосконалення існуючих датчиків є важливим і актуальним завданням. Практичними прикладами завдань, що вирішуються існуючими вимірювачами лінійних величин, є контроль і вимірювання геометричних характеристик виробу (вимір габаритів, вимір відхилення форми і розташування поверхонь); забезпечення точного позиціонування окремих вузлів складальних одиниць при їх складанні у точному приладобудуванні; точне позиціювання рухомих елементів тощо. Серед різноманітних технічних рішень створення високоточних приладів вимірювання переміщення варто виокремити вимірювачі з контактним методом вимірювання та використанням індуктивних перетворювачів з цифровим відліком результату вимірювання. Контактним вимірювачам переміщення, які використовують індуктивні датчики, притаманна простота виготовлення та застосування. Вони не вибагливі до середовища застосування і мають доволі високі метрологічні характеристики.Посилання
Agejkin, D.I., Kostina, E.N. and Kuznecov, N.N. (1965), Datchiki controlja i regulirovanija, Mashunostroyenie, M., 914 р.
Osadchij, E.P. (ed) (1979), Proektirovanie datchikov dlja izmerenija mehanicheskih velichin, Mashunostroyenie, M., 480 р.
Levschina, E.S. and Novickiy, P.V. (1983), Elektricheskie izmereniya fizicheskih velichin: іzmeritelnye preopbrazovateli, Energoatomizdat, L., 320 р.
Tihonenkov, V.A. and Tihonov, A.I. (2000), Teoriya, raschet i osnovyi proektirovaniya datchikov mehanicheskih velichin, UlGTU, Ulyanovsk, 452 р.
Panfilov, D.I. (2000), Elektrotehnika i elektronika v eksperimentah i uprazhneniyah : praktikum na Elektronics Workench, DODEKA, M.
Sharapov, V.M. and Polischuk, E.S.(2012), Datchiki, spravochnoe posobie, Tehnosfera, Moskva, 624 р.
Ash, Zh. (1992), Datchiki izmeritelnyih sistem, Translated by englis, Mir, M., 480 p.
Kako, N. and Yamane, Ya. (1986), Datchiki i mikro-EVM, Translated by japanese, Energoatomizdat, L., 120 p.
Milyaev, D.V. (2009), Analogovyie izmeritelnyie ustroystva, uchebnoe posobie, Izd-vo Tomskogo politehnicheskogo universiteta, Tomsk, 251 p.
Brindli, K. (1991), Izmeritelnyie preobrazovateli, Translated by englis, spravochnoe posobie, Energoatomizdat, M., 144 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Анатолій Леонтійович Передерко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автор, який подає матеріали до друку, зберігає за собою всі авторські права та надає відповідному виданню право першої публікації, дозволяючи розповсюджувати даний матеріал із зазначенням авторства та джерела первинної публікації, а також погоджується на розміщення її електронної версії на сайті Національної бібліотеки ім. В.І. Вернадського та у відкритому доступі в електронному архіві університету та на сайті журналу.